video thumb

احتمال ادامه ریزش بیت کوین و آلت کوین

قیمت بیت کوین خط حمایت ۳۴۰۰ دلار آمریکا را شکست و در محدوده قرمز بیشتر حرکت کرد. اتریوم و ریپل خطوط حمایت زیادی را شکسته و حدود ۴ درصد افت قیمت داشتند. بی ان بی و اف سی تی امروز نزدیک به ده درصد کاهش داشتند

بیت کوین در طی چند جلسه اخیر معاملاتی در محدوده بریش باقی ماند و ارزش آن به زیرخطوط حمایت ۳۴۵۰ و ۳۴۰۰ دلار آمریکا تنزل کرد. واضح است که در حال حاضر خرید و فروش بیت کوین و دلار آمریکا در یک روند نزولی انجام میشود و ممکن است این روند در کوتاه مدت ادامه داشته باشد. خط حمایت مهم بعدی قیمت ۳۲۵۰ دلار است که احتمالا خریداران در آن نقطه دست نگه میدارند.

اتریوم نیز مانند بیت کوین ریزش سنگینی داشت و به زیر خط حمایت ۱۱۰ دلار رسید. اگر اتریوم خط حمایت ۱۰۰ دلار را بشکند میتوان گفت در جلسه معاملاتی بعدی ضررهای سنگینی دامنگیر معامله گران شود. در نهایت، ریپل به زیر ۰٫۳ دلار کاهش یافت و به نظر میرسد خرید و فروش تا محدوده قیمت ۰٫۲۷۵ دلار نیز انجام شود.

مجموع سرمایه بازار

منحنی آبی رنگ تغییرات حجم سرمایه بازار رمز ارزهای آمریکا را در بازه زمانی ۲۲ تا ۲۹ام ژانویه (دوم تا نهم بهمن ماه ۱۳۹۷) نمایش میدهد.

قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین به زیر خط حمایت ۳٫۴۵۰ دلار در حال پیشروی بود و حتی خط حمایت ۳۴۰۰ دلار را شکست و در نزدیکی خط ۳۳۵۰ دلار معامله شد. بیت کوین در ساعت ۸ و ۲۰ دقیقه (به وقت ساعت جهانی یو تی سی)، بیش از ۲ درصد کاهش ارزش دارد و به نظر میرسد به زودی تا زیر ۳۳۵۰ و ۳۳۲۰ دلار نیز برسد و زیان بیشتری متوجه فعالین بازار سازد.

در سطوح بالایی قیمت، موانع زیادی در نزدیکی خطوط قیمتی ۳۴۲۰ و ۳۴۵۰ دلار بر سر راه خریداران است. با در نظر گرفتن این موضوع، اگر قیمت در سطح بالاتر از ۳۵۰۰ دلار بسته شود خریداران باید آن را به زون مثبت برگردانند.

قیمت اتریوم

قیمت ایتریوم به زیر خط حمایت ۱۱۰ و ۱۰۸ دلار رسید. ایتریوم در نزدیکی خط حمایت ۱۰۰ دلار معامله شد که نشان از ادامه وضعیت زیان ده بازار این ارز است.

چنانچه شکست خوبی انجام گرفته و قیمت در نزدیکی ۱۰۰ دلار بسته شود احتمال دارد ارزش ایتریوم به سرعت پایین آمده و به سطوح حمایت ۹۵ یا ۹۲ دلار برسد. در سطوح بالایی در ادامه خط ۱۱۰ دلار،خط مقاومت اولیه ای در نزدیکی سطح قیمت ۱۰۸ دلار دیده میشود.

قیمت بیت کوین کش، ای او اس و ریپل

قیمت بیت کوین کش نتوانست سطوح حمایت ۱۱۲ و ۱۱۰ دلار را حفظ کند و سریعا کاهش یافت تا سطح قیمت ۱۰۵ دلار را بیازماید. در حال حاضر خرید و فروش بیت کوین کش در یک بازه قیمتی انجام میشود. ولی ریسک زیان بیشتر با حرکت بیت کوین کش به سمت قیمتهای ۹۵ و ۱۰۰ دلار وجود دارد.

ای او اس به زیر خط حمایت ۲٫۴۰ دلار کاهش یافت. فروشندگان با فشار به قیمت، آن را به زیر سطوح ۲٫۳۰ و ۲٫۲۰ دلار رساندند. در ادامه این روند تا رسیدن به قیمت ۲٫۰۵ دلار، نقطه توقف بعدی  خریداران میتواند در قیمت ۲٫۱۲ دلار باشد.

ریپل نیز بیش از ۴ درصد افت قیمت دارد و خط حمایت ۰٫۲۹ دلار را شکسته است. ایکس آر پی خط حمایت ۰٫۲۸ دلار آمریکا را آزمود همچنانکه بازار این ارز نیز اکنون منفی است. به نظر میرسد در چند روز آینده فروشندگان انتظار ضرر بیشتر و سقوط ایکس آر پی به سطوح حمایت ۲٫۷۵ و ۲٫۸۰ دلار را داشته باشند.

قیمت سایر آلت کوین مارکت ها

در عرض چند ساعت گذشته بسیاری از آلت کوین کپ های کوچک از جمله بی ان بی، اف سی تی، دی جی دی، کی ام دی، ان پی ایکس اس، زیل، پُلی، آی اُ اس تی، ایکس ال ام، ایکس تی زد و ایکس ای ام ریزش داشته و بیش از ۸ درصد کاهش قیمت نشان داده اند. از این تعداد بی ان بی و اف سی تی نزدیک به ده درصد کاهش قیمت نشان میدهند.

روی هم رفته باید گفت در نمودارهای قیمت بیت کوین سیگنالهای وضعیت بریش زیاد است که حاکی از ضرر بیشتر معامله گرانی است که پایین تر از خط حمایت ۳۴۰۰ هستند. اگر ریزش بیت کوین ادامه پیدا کند سقوط ناگهانی قیمت تا رسیدن به خطوط حمایت ۳٫۲۵۰ دلار یا ۳٫۱۶۰ دلار دور از انتظار نیست. به همین ترتیب ایتریوم نیز ممکن است خطوط حمایت ۱۰۰ و ۹۵ دلار را بشکند.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ