video thumb

سیستم پرداخت Paypal ارز‌‌های دیجیتال به بازار می‌آید!

یک شرکت استارت آپ سوئیسی از قصد خود برای استفاده از ارز‌‌های دیجیتال جهت انجام مبادلات مالی آنلاین با استفاده سیستم پرداخت Paypal خبر داد.

به گزارش سرمایکس به نقل از کوین تلگراف، قابلیت کم استفاده از ارزهای دیجیتال در مبادلات مالی یکی از انتقادات گسترده ای است که علیه این نوع از ارز‌‌ها مطرح است. با اینکه میزان ارز دیجیتال مبادله شده بیت کوین در معاملات مالی از ۹٫۸ میلیون دلار در سال ۲۰۱۳ به ۱۹۰٫۲ میلیون دلار در سال ۲۰۱۷ افزایش داشته اما با اینحال گفته می شود حتی رقم فعلی نیز پاسخگوی حجم مبادلات مالی گسترده بین المللی نیست.

بر اساس مطالعات انجام شده توسط بانک هلند که در فوریه سال جاری میلادی منتشر شد، تنها دو درصد از مبادلات مالی آنلاین با استفاده از ارزهای دیجیتال انجام شده اند.

همچنین بخوانید: خرید ارز دیجیتال ، خرید بیت کوین ، خرید اتریوم ، خرید تتر ، خرید ترون ، خرید شیبا اینو ، خرید پرفکت مانی ، خرید لونا کلاسیک

اما اکنون شرکت استارت آپی UTRUST API به دنبال کاهش این چالش با استفاده از اتصال شبکه ارز‌‌های دیجیتال به سیستم نقل و انتقالات مالی آنلاین Paypal است. پنل پیشنهادی این شرکت شامل امکاناتی همچون سیستم کاهش ناسازگاری، حمایت از بازپرداخت و همچنین ارز دیجیتال اختصاصی می شود که می تواند توانایی خرید آنلاین کاربران ارز‌‌های دیجیتال را افزایش دهد. با اینکه شرکت UTRUST چشم انداز اجرای این پروژه را جهانی اعلام کرده، اما با اینحال حوزه فعالیت فعلی این شرکت تنها در اروپا خواهد بود.
گفته می‌شود UTRUST تاکنون قراردادهای همکاری استراتژیک متعددی نیز برای توسعه استارت آپ خود منعقد کرده که می‌‌تواند منجر به توسعه این سیستم مبادلات مالی جدید شود. یکی از شرکت های طرف قرارداد UTRUST شرکت گامبیو آلمان است که از جمله شرکت‌‌های قدرتمند فعال در حوزه تجارت الکترونیکی این کشور به حساب آمده و حدود ۳۰ در صد از حجم کل مبادلات مالی الکترونیکی آلمان را پوشش می دهد. این قرارداد به تنهایی می تواند موفقیتی چشم گیر برای UTRUST در جهت گسترش حوزه نفوذ استارت آپ خود در اروپا به حساب آید.

مسئولین شرکت UTRUST معتقدند عقد چنین قرارداد‌‌هایی به منزله این است که از همان روز نخست عملیاتی شدن آنها، هزاران واحد تجاری به سادگی قادر به پذیرش ارز‌‌های دیجیتال خواهند بود. به علاوه مشتریان این شرکت سوئیسی قابلیت دسترسی به سرمایه های موجود در کیف های پول الکترونیکی خود خواهند داشت که این قابلیت به آنها کمک می کند تا مبادلات مالی خود را بدون پرداخت هیچگونه هزینه بابت جا به جایی پول، به سادگی انجام دهند.

این پروژه می تواند شرکت UTRUST را در صدر فعالان اقتصاد ارزهای دیجیتال قرار دهد.

«فلیپه کاسترو»، مدیر بخش اطلاعات شرکت UTRUST و از بنیانگذاران این شرکت در این خصوص گفت: ظرف مدت سه سال، شما قادر به پرداخت آنلاین عمده هزینه های خرید آنلاین خود با استفاده از ارز‌‌های دیجیتال خواهید بود. همچنین ظرف مدت پنج سال، این امکان برای انجام مبادلات آفلاین نیز میسر خواهد شد.

وی در ادامه تاکید کرد: من کاملا مطمئنم که در آینده، ظرف مدت ده سال، شما شاهد حضور ارز‌‌های دیجیتال دولتی در اقتصادهای بزرگ جهان خواهید بود.

یکی دیگر از امکانات دیده شده در استارت آپ طراحی شده توسط UTRUST، برقراری مکانیسم حل اختلاف در پنل ارائه شده توسط این استارت آپ است که در صورت بروز هرگونه اختلاف میان کاربران ارز‌‌های دیجیتال و فروشندگان سنتی به صورت میانجی میان دو طرف عمل خواهد کرد.

درحالیکه پیش از این نیز شرکت‌‌هایی مانند «بیت پی» یا «کوین بیس» تلاش‌‌هایی برای پر کردن فضای خالی موجود میان کاربران ارز‌‌‌های دیجیتال و فروشندگان سنتی کرده بودند، اما UTRUST اینبار از سیستمی برای پرداخت مستقیم و فوری هزینه های خرید شما با استفاده از ارز‌‌های دیجیتال رونمایی کرده که هم از خریداران کاربر ارزهای دیجیتال حمایت می کند و هم تبدیل ارز دیجیتال هزینه شده به پول نقد را برای فروشنگان تضمین می نماید.

UTRUST امیدوار است بتواند در آینده به سیستمی شبیه به Paypal برای ارز‌‌های دیجیتال بدل شود. این شرکت همچنین نوعی حفاظت مالی الکترونیکی را برای مشتریان خود تضمین می کند که در صورت بروز هرگونه اختلاف میان فروشنده و خریدار، کل مبلغ خرید قابل استرداد خواهد بود.

بنا بر ادعای UTRUST، از سال ۲۰۱۹ بیش از ۲۵ هزار واحد تجاری و فروشگاه در سرتاسر آلمان قابلیت انجام مبادلات مالی با استفاده از ارز‌‌های دیجیتال خواهند داشت.

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ