video thumb

هر آن‌چیزی که از Steem باید بدانید

اگر با شبکه‌‌های اجتماعی زنجیره‌بلوکی آشنایی داشته باشید، به خوبی می‌دانید که پلتفرم steemit یکی از معروف‌ترین شبکه‌های اجتماعی است که توسط دن‌لارمیر و نداسکات در تاریخ ۲۰۱۶ افتتاح شده است. حال این پلتفرم دارای موتور متحرکه‌ای است که آن را نوعی ارز دیجیتال به نام استیم ‌یا Steem  می‌دانند. استیم هدف خود را با بیت‌کوین متفاوت می‌داند و به نظر آنها بیت‌کوین ارزی برای تبادلات نقدی است و استیم هدفی فراتر از آن دارد. در حقیقت استیم می‌خواهد رفتار کاربران در شبکه‌های اجتماعی و مخصوصا در پلتفرم steemit را ارتقا دهد. از آنجا که تراکنش‌های چنین شبکه‌هایی در بلاکچین بیشتر است، کاربران زیادی به این شبکه‌ها روی می‌آورند و با روش‌های جدیدی لایک و برنامه‌های مختلفی را به وسیله ارز استیم دریافت می‌کنند.

کاربرد استیم و شبکه آن

در محصولات و خدمات خود بلاکچین، پلتفرم استیم خود نیز یکی از محصولات بلاکچین حساب می‌شود که بر روی زنجیره‌بلوکی سوار شده است. توسعه‌دهندگان این پلتفرم می‌خواهند که خدمات کوچک‌تری را به وسیله‌ی این ارز و شبکه ارائه دهند که برای مثال یکی از آنها سایت D.tube است. این سایت شباهت زیادی به سایت youtube دارد و برای اشتراک‌گذاری ویدیو است اما تفاوتی که با یوتیوب دارد این است که غیرمتمرکز است و تبلیغاتی در آن وجود ندارد.

همچنین بخوانید: ۲۰ ارز دیجیتال محبوب

البته این پلتفرم برنامه‌های مختلف دیگری را هم ارائه کرده است. برای مثال busy هم یکی دیگر از امکانات استیم است که فضایی مانند فیسبوک را به وجود آورده است و کاربرها می‌توانند با ارسال مقاله‌های مفید و مناسب در آن، بدون نیاز به استخراج مقداری ارز استیم را دریافت کنند. تمامی این امکانات در بلاکچین فراهم شده اند و کاربر می‌تواند با انجام کارهای مفید در این پلتفرم ارز استیم را دریافت کند و آن را به فروش برساند یا در کارهای مختلفی استفاده کند.

قیمت فعلی آن

پلتفرم استیم به دوبخش تقسیم می‌شود که در ابتدا خود ارز استیم با نماد Steem است و دیگری دلاراستیم با نماد SBD است. قیمت فعلی ارز استیم چیزی در حدود یک‌دلار ( آپدیت ۱۸ مهر ) است. برخی از کاربرها با دیدن دونوع ارز در پلتفرم استیم تعجب می‌کنند و نمی‌دانند که کدام ارز اصلی است اما در حقیقت باید بدانید که خود استیم نیز ارز اصلی است و دلاراستیم تنها ارزی برای جلوگیری از ضرر است. در حقیقت تبادلات با خود ارز استیم ممکن است نوساناتی داشته باشد که باعث از دست رفتن ارز شما شود و به همین دلیل دلاراستیم ساخته شده است. شما می‌توانید ارز اصلی خود را به دلار استیم تبدیل کنید و از نوسانات بازار در امان باشید.

‌در کنار تمامی این ها نوعی ارز دیگر برای امور داخلی هر کاربر وجود دارد که آن به Steem Power  معروف است و بیشترین کاربرد اش در سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت کاربر است. اگر در مجموع به ارزش و کارهای پلتفرم استیم دقت کنید متوجه خواهید شد که دقت بیشتری بر روی شبکه‌های اجتماعی دارد و همین باعث می شود که تراکنش‌های معتبر و امن‌تری در برابر اتریوم و بیت‌کوین داشته باشد. در کنار استیم کارهای تلگرام و فیسبوک هم ممکن است که بر روی ارز استیم تاثیر داشته باشند زیرا آنها هم شبکه‌ای اجتماعی بزرگی هستند و فعالیت‌هایی در ارزهای دیجیتال انجام می‌دهند.

همچنین بخوانید: خرید و فروش ارز دیجیتال، قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت تتر، قیمت پولکادات، خرید پرفکت مانی

داده‌های ارائه شده از پلتفرم نشان می‌دهد که تا به امروز بازار Steem بیش از ۸۲۰ میلیون دلار بوده است و در کنار آن بازار SBD هم بیش از ۳۵ میلیون دلار در بازار تراکنش داشته است. البته نقدینگی ارز Steem حدود ۲۵۱ میلیون و SBD حدود ۱۰ میلیون است.

رمزنگاری استیم

دونوع الگوریتم امن برای پروتکل‌های ارز وجود دارد که به PoB و DPoS معروف هستند. PoB به معنای Proof of brain است که به آن اثبات‌تلاش‌ذهنی هم می‌گویند. این الگوریتم به مانند کارهای طراحی شده بر روی مغز انسان کار می‌کند و به همین روش ارز را در میان جامعه توزیع می کند. این الگوریتم به نوعی عمل می‌کند که کاربران تمایل بیشتری به ایجاد مقاله‌های مختلف و تولیدمحتوا در این شبکه داشته باشند. الگوریتم پاداش‌های مختلفی را به وجود می‌اورد و همین باعث می‌شود که کاربرها به ساختن محتواهای جدید ترغیب شوند.

در کنار این‌ها سیستم رای‌گیری وجود دارد که با کمک اعضای دیگر شبکه میزان کیفیت‌ محتوا را می سنجد و طبیعتا هرچه رای یک محتوا بالاتر باشد، توکن و ارز بیشتری هم از سوی پلتفرم دریافت می‌کند.

خرید و فروش استیم

ارز استیم می‌تواند آینده‌ی مناسبی برای کاربرها و زندگی انسان‌ها داشته باشد زیرا به زندگی شخصی انسان و بازاریابی توسط محتوا کمک بزرگی می‌کند. همین باعث می‌شود که سرمایه‌گذارانی هم پیدا شوند که به سوی این ارز ترغیب شوند. مزیت استیم این است که نیازی به خرید مالی آن نیست و می‌توانید با فعالیت و اشتراک محتوا در شبکه آن را به دست اورید اما اگر می‌خواهید استیم و دلار استیم بیشتری داشته باشید می‌توانید آن را از طریق صرافی‌هایی همچون Binance , Poloniex تهیه کنید و آن را در والت خود نگه دارید. استیم هزینه‌ای در قبال تراکنش‌های خود دریافت نمی‌کند اما صرافی‌های واسط شما درصد کمی را به عنوان سود خود از مبلغ شما برداشت می کنند.

Steem

استخراج استیم

استیم تعریف متفاوتی از استخراج برای خود دارد و نمی‌توان مانند ارزهای دیگر این ارز را استخراج کرد. در حقیقت پلتفرم استیم استخراج را همان اشتراک‌گذاری و فعالیت در شبکه‌ها و برنامه‌های زیر دسته‌ی خود می‌داند و تنها روش استخراج استیم را به این نحوه ایجاد کرده است. به همین دلیل نمی‌توان استیم را یک ارز مورد هدف برای استخراج با رایانه دانست زیرا این کار غیرممکن است و نمی‌توان انجام داد. به هرحال می‌توان استیم را با شبکه‌ی خود راحت‌تر به دست آورد.

والت‌های استیم

سه روش برای ذخیره‌ی ارز استیم وجود دارد. راه اول این است که ارزتان را در خود سایت استیم ذخیره کنید که نوعی نسخه تحت وب است و روش دیگر و حرفه‌ای تر آن ذخیره استیم در Dos است. البته استیم برای گوشی‌ها هم راهکاری داشته است و برنامه‌ای به نام Esteem را ساخته است تا کاربران بتوانند با گوشی خود هم ارزشان را ذخیره کنند. ‌

صرافی ارز دیجیتال سرمایکس

جشنواره در بلاگ
خرید تتر در بلاگ
پرفکت مانی در بلاگ