آموزش آسان استخراج ارزهای دیجیتال

آموزش آسان استخراج ارزهای دیجیتال

اگر در تابستان ۲۰۱۳ یک بیت کوین به قیمت ۱۰۰ دلار خریده بودید، سرمایه شما در حال حاضر به بیش از ۶ هزار دلار رسیده بود. در سرمایه گذاری معمولی ۵ تا ۱۰ درصد سود سالانه به نظر عالی می‌آید ولی در دنیایی وحشی ارزهای دیجیتال انتظارات بسیار بیشتر از این است. این همان چیزی است که بازار ارزهای دیجیتال را به بازاری وحشی معروف کرده است و در میان سرمایه گذاران مورد توجه قرار گرفته است.

ارزجو : آن چیزی که در ابتدا بر روی بیت کوین (Bitcoin) تمرکز پیدا کرده بود حالا بر روی دیگر سکه‌ها که از آنها به عنوان آلت کوین نام برده می‌شود متمرکز شده. این سکه‌ها سعی می‌کنند دنیا را عوض کنند و هر کدام به نوبه خود ارزش خاصی پیدا کنند.

در واقع آلت کوین‌ها در حال حاضر دو سوم ارزش بازار ارزهای دیجیتال را در دست خود گرفته‌اند. اتریوم (Ethereum) و ریپل (Ripple) دو تا از مهم‌ترین این ارزها هستند. این مسئله باعث شده که توجه بسیاری از سرمایه‌گذاران به این سکه‌ها جلب شود. کسانی هستند که بلاک چین (blockchain) را شبیه به آنچه اینترنت در دهه ۹۰ به دنیا ارائه کرد، می‌دانند. این ایده که سیستم‌های متمرکز بالاخره به یک پروتکل غیرمتمرکز منتقل می‌شوند، باعث شده که طرفداران ارزهای دیجیتال دور هم جمع شوند و به تشکیل بسیاری از استارت‌آپ‌های بلاک چین، بدون کمک مالی از طرف دولت‌ها، کمک کنند.

کیف پول بیت کوین

با وجود تمام این توجهات مهم است که به این نکته دقت داشته باشیم که ارزهای دیجیتال و بلاک چین هنوز در اول راه خود هستند. خریدن ارزهای دیجیتال در حال حاضر شاید تجربه آسانی نباشد. بسیاری از صرافی‌های اینگونه ارزها، دارای قوانین خاصی نیستند، کار کردن با آنها آسان نیست و بسیاری از آنها کارمزدهای بالایی دریافت می‌کنند.

علاوه بر این مشکلات، بسیاری از آنها دیگر مشتریان جدید را نمی‌پذیرند، زیرا تقاضا افزایش یافته و آنها نمی‌توانند بیش از این ظرفیت به مشتریان اختصاص دهند. آنچه دانستنش جالب است اینکه این محدودیت‌ها دروازه‌ای دیگر را در راه به دست آوردن ارزهای دیجیتال گشوده است.

همچنین بخوانید: خرید ارز دیجیتال ، خرید بیت کوین ، خرید اتریوم ، خرید تتر ، خرید ترون ، خرید شیبا اینو ، خرید پرفکت مانی ، خرید لونا کلاسیک

استخراج کردن ارزهای دیجیتال

حالا به روش استخراج کردن ارزهای دیجیتال می‌رسیم. فرایندی که به وسیله حل کردن مسائل پیچیده ریاضی، تراکنش‌ها را به صورت دقیق در بلاک چین ثبت می‌کند. در عوض ثبت کردن تراکنش‌ها در بلاک چین به استخراج‌گران ارز دیجیتال داده می‌شود. قبلاً استخراج کردن به وسیله افراد متخصص انجام می‌شد ولی در حال حاضر کمپانی‌های جدیدی با روش‌های مختلف در حال برداشتن موانع از سر راه کسانی هستند که می‌خواهند به این حوزه وارد شوند.

آرگو (Argo) یکی از این کمپانی‌هاست این کمپانی که در سال ۲۰۱۷ تأسیس شد با هدف در دسترس قرار دادن امکان استخراج برای هر شخصی ایجاد شده است. این کمپانی با آسان سازی رویکرد و روش کار برای کاربران، استخراج کردن را برای همه مردم تسهیل کنند.

این کمپانی با در اختیار گذاشتن شبکه‌ای از کامپیوترهایی که آماده استخراج کردن هستند به همه مردم این امکان را می‌دهد که به استخراج بپردازند و برای تلاش خود به عنوان دستمزد آلت کوین دریافت کنند. به گفته مدیرعامل شرکت آرگو، عدم توازنی میان تقاضا برای به دست آوردن ارزهای دیجیتال و توانایی برای خرید آنها وجود دارد. استخراج کردن، این مشکل را برطرف کرده است. ولی تنها تعدادی از افراد که سابقه فنی دارند می‌توانستند به استخراج کردن بپردازند و به این شکل سکه‌هایی را به دست آورند. او می‌افزاید ما به وسیله محصولاتمان امکانی فراهم آورده‌ایم که هر کسی از هر مکانی بتواند به استخراج کردن بپردازد و با این پلتفرم، امکانی را برای استخراج کردن تمام مردم ایجاد کرده‌ایم.

ارز دیجیتال
ASIC

از آنجا که قیمت آلت کوین‌ها دائماً بالا و پایین می‌شود، سرمایه گذاران می‌توانند با بررسی سرعت استخراج شدن این ارزهای دیجیتال قیمت‌های آینده آنها را به صورت حدودی حدس بزنند. اگر این مسئله برای شما جالب است به چند نکته کلیدی در مورد آن می‌پردازیم:

کیف پول ارز دیجیتال: به شما اجازه می‌دهد تا آنها را بفرستید یا دریافت کنید و سکه‌های خود را در آن نگهداری کنید.

استخر ماینینگ: تعدادی از استخراج‌گران که با یکدیگر کار می‌کنند تا بتوانند میزان استخراج خود را افزایش دهند

صرافی‌های آنلاین ارز دیجیتال: در این صرافی‌ها می‌توانید آلت کوین‌های خود را با دیگر آلت کوین‌ها یا در مقابل ارز فیات مبادله کنید.

خوشبختانه استخراج کردن آلت کوین‌ها کار سختی نیست. چیزهایی که به آن احتیاج دارید به شرح زیر است:

انتخاب آلت کوینی که می‌خواهید آن را استخراج کنید (آلت کوین‌های مختلفی برای استخراج کردن وجود دارد)

دستگاهی که بتوانید با آن استخراج کنید (هرچه کامپیوتر شما قدرتمندتر باشد استخراج کردن سرعت بیشتری می‌گیرد)

مقصدی که شما می‌خواهید سکه‌هایی که استخراج کرده‌اید به آنجا بفرستید (کیف پول‌های آنلاین و آفلاین زیادی موجود است)

هنگامی که استخراج کردن شروع شد، می‌توانید بر آن نظارت داشته باشید و آنچه که به دست می‌آورید در طول زمان در کیف پول خود جمع آوری کنید. سکه‌ها به کیف پول شما فرستاده می‌شوند، و پس از گذشت مدت زمانی خاص، تحت مالکیت شما در می‌آیند.

تمام این مراحل فنی، توسط کمپانی‌های ماینینگ تحت نظر قرار دارد. البته شما قبل از شروع به کار باید تصمیم بگیرید که با کدام کمپانی قصد همکاری دارید. باید قبل از شروع به کار به نکات زیر توجه داشته باشید:

  • نرخی که به ازای استخراج کردن به شما پرداخت می‌شود
  • انتخاب سکه‌هایی ک می‌خواهید استخراج کنید
  • زمان لازم الاجرا بودن هر قرارداد

 

سخن پایانی

از آنجا که آلت کوین‌ها در حال معروف شدن هستند و اپلیکیشن‌های مختلفی در این زمینه به فعالیت مشغول شده‌اند، تمایل تصاحب این آلت کوین ها در حال افزایش است. در حال حاضر این تقاضا به وسیله کمپانی‌های جدیدی در سراسر دنیا در حال پاسخگویی است تا فرصت‌هایی را برای همگان در زمینه به دست آوردن آلت کوین ها، فراهم کنند.

برچسب ها:

دیدگاه ها

برای ارسال نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید

وارد شوید